Info pro zájemce - Le Margery

Le Margery*CZ
Chovatelská stanice britských koček
Přejít na obsah
Koťátka
Před koupí koťátka velmi dobře zvažte zodpovědnost, kterou na sebe koupí zvířátka berete. Pořizujete si parťáka na mnoho let a po celou dobu jeho života za něj máte zodpovědnost. Nikdy nekupujte živého tvorečka jako dárek dítěti, jako hračku nebo jako překvapení pro někoho. Mnoho koťátek potom končí v nejlepším případě v útulku, v tom horším na ulici. Koťátko je živý tvor, není to zboží, kterého se potom můžeme jednoduše zbavit. Rádi Vám koťátko zarezervujeme po krátkou dobu, abyste mohli promyslet, zda je to pro Vás vhodné. Po této době se standardně platí předem nevratný rezervační poplatek a Vy dostáváte " Předkupní smlouvu".

Jako chovatel si ponechávám právo odmítnout prodej jakéhokoli koťátka zobrazeného na našich web i Fcb stránkách     bez udání důvodu.

Pokud budete přesvědčeni, že ANO, jdeme do toho, budete pro koťátko a i dospělou kočičku potřebovat :
  • Záchod pro kočku - naše kočičky používají záchod uzavřený se vstupními dvířky, cítí se v něm " diskrétně"
     K záchodku budete potřebovat stelivo a lopatičku na použité stelivo. Já používám biologicky odbouratelné stelivo, které mohu vhodit rovnou do toalety, rozpustí se - např. Greenwoods, Cats Best Öko Plus a středně hrubý bentonit - Brit Excelent, Zverlit apod. Konečný výběr bude potom na Vás
  • Mističku na krmení a vodu, případně fontánku ( doporučuji)
  • Přepravku - pro britskou kočičku středních rozměrů - počítejte s tím, že kočička bude mít v dospělosti od 4 kg, kocourci i 6-7kg. Ideální je s otvíráním nahoře, lépe se z ní kočička vyndává
  • Pelíšek, hračky, plyšové myšky, chrastící balónky apod
  • Škrabadlo - kočička si musí škrabat drápky, pokud nebude mít k tomu určené škrabadlo, najde si jiné - sedačku, židle apod :-)
     Koťátka od nás budou na škrabadlo zvyklá, maminka je to před odchodem do nového domova naučí.
  • Pokud máte balkon, tak zasíťovaný - zájemci o koťátko předám kontakt, šikovný pán zvládne vyrobit i sám
  • Síť alespoň do jednoho okna - kočičky milují celé dny vysedávat u oken a pozorovat - tedy pokud nespí :-)

Čím krmit - kočičky bývají mnohdy v jídle vybíravé a konzervativní, z počátku je potřeba vyzkoušet, co právě té vaší sedne. Ideální je syrové maso, hovězí, koňské, občas i kuřecí, vždy alespoň 48 hodin přemražené, doporučuje se porce velikosti myšky. Můžete i rybu,tuňák, sardinky, u filé pozor na kosti, vždy obrat. Z konzerviček dáváme Gourmet, Sheba, Cosma, Miamor kapsičky. Z granulí dáváme přednost bezobilninovým, případně pouze s brambory, rýží. Vyhýbejte se krmivům s velkým množstvím pšenice. My jsme si oblíbili Taste of The Wild, Royal Canin, Bosch Sanabelle, Concept for Live.
Občas doplňujeme i vitamíny - např. pastou GimCat Multi-Vitamin paste Extra nebo GimCat Malt soft Extra na bezoáry

Co po Vás bude Vaše kočička chtít - především lásku, péči, ruce k pomazlení, občas i " pevné nervy ". Ideálně doporučuji, pokud býváte častěji mimo domov než doma, vezměte raději koťátka dvě. Nebude jim doma smutno, zabaví se spolu a pokud se budou znát od malinka, vyhnete se problémům s případným budoucím seznamováním již dospělé kočky či kocourka. Mnohdy to není legrace :-)

Koťátka od nás budou odcházet nejdříve ve 13 týdnech, v případě kastrovaného kotěte na mazlíčka později, ve 4 měsících věku. Budou odčervená, 2 x očkovaná ( vzteklina po dohodě s budoucím majitelem), čipovaná a budou mít mezinárodní očkovací průkaz. Součástí " jejich " výbavičky bude kupní smlouva, rodokmen, balíček s granulkami a kapsičkou, hračka do začátku. Samozřejmostí je také chovatelský servis a pomoc při řešení různých situací v životě s " kočkou".
Budou čistotní, naučené na kočičí WC, naučené na škrabadlo a samozřejmě vymazlené a socializované. Maminka s koťátky je vždy v centru dění naší domácnosti, jsou zvyklá na ostatní kočičky a na psa. Děti zvládají rovněž bez problémů.

+420 724 560 160
info@lemargery.cz
Návrat na obsah